top of page

RATTAN, TİK, PLASTİK BAHÇE MOBİLYALARI


Dayanıklı Bahçe Mobilyası Modelleri Lara Concept'de

Bahçe mobilyalarınızın bakımına başlamak için öncelikle kullandığınız mobilyanın malzemesini bilmeniz gerekir. Nasıl bir bakım uygulayacağınız bu bilgiye göre farklılık gösterir. Tik ağacı: Tik ağacından üretilen bahçe mobilyaları hem dayanıklıdır hem de bulunduğu ortama prestij katar. Eğer bahçeniz için tik ağacından yapılmış mobilyaları tercih edecekseniz, bakımı ile ilgili birkaç önemli ipucunu göz önünde bulundurmalısınız. Tik ağacının en önemli özelliği sudan etkilenmemesidir. Sezonun başında ve sonunda birer kez, tik mobilyalarınızı tazyikli su ya da fırça ile temizleyip kurumaya bırakmalısınız. Bu işlemden sonra mobilyalarınızı tik yağı ile yağlamanızı öneriyoruz. Tik ağacı doğal olarak yağlı bir ağaç türüdür; zamanla eksilen yüzeysel yağları tamamlamak için yılda 1-2 defa tik yağı ile yağlamak gerekir. Yağlama işleminden sonra mobilyalarınızı gölgeye koyup iyice kuruyana kadar bekletmelisiniz. Bu şekilde tik mobilyanızın orijinal rengini uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz. Tik mobilyalar kış şartlarında kaldığı zaman gri bir renk alabilir, bu mobilyanızın kalitesinin azaldığı anlamına gelmez. Yukarıda altını çizdiğimiz bakım önerilerini uyguladığınızda eski rengine kavuşacaktır.

Çam ağacı: Çam, tik ağacına göre daha az dayanıklı bir ağaç türüdür. Bu da bakım konusunda daha hassas davranmayı gerektirir. Öncelikle şunu belirtelim; çam mobilyaların temizliği kesinlikle kuru bir bezle yapılmalı; mobilyanızın tozunu alırken bu kuralı aklınızdan çıkarmayın. Islak bez, su, sabun, deterjan veya silikon bazlı spreyleri unutun! Çam mobilyaların temizliğinde bunlar hiçbir şekilde kullanılmaz. Eğer bahçe mobilyalarınız çam ağacından üretilmişse, ahşap koruyucu cilaları kullanmak faydalı olacaktır. Tıpkı tik mobilyalarda olduğu gibi; çam mobilyaların da bu işlemden sonra iyice kuruduğundan emin olmalısınız.

Rattan: Son dönemlerde popülaritesi giderek artan rattan mobilyalar bahçelere doğal ve estetik bir görünüm veriyor. Rattan mobilyaların temizliğini yaparken fırça veya bez kullanmanızı öneriyoruz. Aşırı su rattan mobilyalara zarar vereceğinden, su ile yıkamanız sakıncalı olacaktır. Bu tarz mobilyaları uzun süreli yağmurlardan da korumanız gerekir. Ayrıca özellikle kapalı ortamlarda aşırı rutubetten uzak tutmalısınız çünkü küflenmeye neden olabilir. Rattan mobilyalarınızı kısa süre içinde tekrar boyamanıza gerek yok; unutmayın, kaliteli bir rattan mobilya senelerce boya gerektirmez! Bununla birlikte hava şartlarına dayanıklı, ana malzemeleri alüminyum konstrüksiyon üzerine bir çeşit plastik malzeme ile örgüsü çalışılan rattan görünümlü dış mekan tasarımları da bahçelerde kullanım kolaylığı sağlıyor. Herhangi bir ekstra bakım gerektirmeyen rattan görünümlü bahçe mobilyalarını su püskürtüp yumuşak bir fırça yardımıyla rahatça temizleyebilirsiniz.

Alüminyum: Alüminyum hem hafif yapısı hem de hava koşullarına karşı dayanıklılığı sebebiyle bahçe mobilyalarında sıklıkla tercih edilen bir metal türü... En önemli bir diğer özelliği ise paslanmaya karşı dayanıklı olması; okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Alüminyum bahçe mobilyalarınızın çizilmesini istemiyorsanız, temizliğini ıslak bez ile yapmanızı öneriyoruz.

Metal: Metal bahçe mobilyalarını sünger ve temiz suyla temizlemek en doğrusu... Çıkmamakta direnen kirlere karşı sabunlu su veya bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte kullanacağınız fırçanın yumuşak olmasına da özen gösterin. Metal bahçe mobilyalarınızın tekrar parlak bir yüzeye kavuşması için cilalama yapabilirsiniz.

TAGS : Alanya, Alaçatı, Ampül şemsiye, Antalya, Ayvalık, Bahçe, Bahçe Dekorasyon, Bahçe Mobilyası Ayvalık, Bahçe Mobilyası, Bodrum, Bahçe Mobilyası Çeşme, Bahçe Mobilyası İzmir, Bahçe Takımı, Bahçe düzenleme, Bahçe mobilyası, Bahçe mobilyası indirim, Bahçe mobilyası modelleri, Bahçe Şemsiyesi, Bahçe şemsiyesi markaları, Balkon Dekorasyonu, Bambu Şemsiye, Bayilik, Bodrum, Butik Otel, Büyük Bahçe Şemsiyesi, Büyük Şemsiye, Cafe Restaurant Şemsiyesi, Cafe Şemsiyesi, Dekoratif Şemsiye, Dekoration, Dev Şemsiye, Dışalan Şemsiyesi, Dışmekan Şemsiyesi, Ev Dekorasyon, Ev Dekorasyonu, Fethiye, Güneş Şemsiyesi, Hotel tasarım, Hotel Şemsiyesi, Hotellife, Kafe Şemsiyesi, Kaliteli Şemsiye, Konsept Şemsiye, Lara Concept, Lüks Şemsiye, Marmaris, Masa, Otel Dekorasyonu, Otel Şemsiyesi, Outdoor, Outdoor Furniture, Parasol, Plaj Şemsiyesi, Promosyon Şemsiye, Rattan Bahçe Mobilyası, Rattan Mobilya İzmir, Renkli Şemsiye, Restaurant Şemsiyesi, Restoran Şemsiyesi, Sandalye, Su geçirmeyen şemsiye, Symo Türkiye, Sywawa Türkiye, Sywawa Türkiye - Lara Concept, Tasarım Şemsiye, Teleskopik Şemsiye, Therra Wood, TherraWood, Therrawood izmir, Trend Şemsiye, Türkiye,Yandan Dirsekli Şemsiye,ahsap kompozit

ahsap pergola,ahşap,ahşap deck,ahşap kompozit izmir,akrilik kumaş,aksesuar,alacati, kıbrıs, alanya, alaçatı, ankara, antalya, antik, architecture, ayvalik, ayvalık, ağaç, bahce dekorasyon, bahce mobilyasi, bahce semsiyesi, bahce semsiyesi fiyatları, bahçe, bahçe tasarımı, bahçe şemsiyesi fiyatları, bank, beach club, beach şemsiyesi, beachclub, belediye, berjer, blog, bodrum, butik otel, cafe, cephe cesme, deck, decksistemleri, dekorasyon, dekorasyon fikirleri, dekoratif, dekoratif bahçe şemsiyesi, dekoratif semsiye, dekoration, deniz şemsiyesi, disalan semsiyesi, dıs cephe, dıs cephe kaplamasi bodrum, dıs cephe kaplamasi izmir, dışalan, dışmekan, ege bölgesi, elyapımı, endonezya, eskitilmiş, ev, fethiye, fineinteriors, garden, garden dekoration, gayrimenkul, havuz şemsiyesi, hotel, hotel dekorasyon, hotel dekoration, hotel design, interiordecorating, interiors, inşaat, iroko, iroko bahçe mobilyası, istanbul, ithal bahçe şemsiyesi, ithal semsiye, ithal şemsiye, izmir, içmimar, içmimarlık, kafe, kaliteli bahçe şemsiyesi, kampanya, kompozit, kompozit fiyatlari, kompozit markaları, korkuluk, luxury hotel, marmaris, masa, masif ağaç, masif ağaç mobilya, masif mobilya, masif mobilya izmir, mimar, mimari, mimari proje, mimarlık, mimarlık ofisi, mobilya, organik ahşap, otel, otel dekorasyon, otel tasarım, oturma grubu, outdoor design, outdoor furniture, parasol, parasols, pergola, peyjaz, peyjaz düzenleme, peyzaj, prefabrik, proje, rattan, restaurant, salıncak, sandalye, sehpa, semsiye, semsiye fiyatlari, semsiyeci, sunbrella, sunbrella kumaş, symo, sywawa, tasarim semsiye, tasarım, teak, teak mobilya, teras, teras şemsiyesi, therrawood, therrawood ahsap kompozit, therrawood ahşap, therrawood bodrum, therrawood cesme, therrawood ege bölgesi, ticari, tik, tik mobilya, türkiye, umbrella, wood, wpc, yapı, yatak, yeni trend mobilya, yeni trendler, yer döşemesi, yer kaplaması, zemin, zemin kaplama, Çeşme, çeşme, çit, İstanbul, İthal Şemsiye, İzmir, Şemsiye, şemsiye markaları, şezlong, yandan direkli şemsiye, yandan gövdeli şemsiye, yandan ayaklı şemsiye, yandan direkli şemsiye modelleri, yandan gövdeli şemsiye modelleri, yandan ayaklı şemsiye modelleri, yandan direkli şemsiye fiyatları, yandan gövdeli şemsiye fiyatları, yandan ayaklı şemsiye fiyatları

Kaynak:Serapey

#bahçemobilyasıizmir #bahçemobilyasıbodrum #bahçemobilyasıbodrumbahçemobilyasıantalya #bahçemobilyasıayvalık #bahçemobilyasımuğla #bahçemobilyasıaydın #bahçemobilyasımodellei #bahçemobilyasıfiyatları #bahçemobilyasımarkaları #rattanbahçemobilyasıizmir #rattanbahçemobilyasıbodrum #rattanbahçemobilyasımarmaris #rattanbahçemobilyasıantalya #rattanbahçemobilyasıayvalık #rattanbahçemobilyasımuğla #rattanbahçemobilyasıaydın #rattanbahçemobilyasıfethiye #rattanbahçemobilyasıindirim #Bahçemobilyasıindirim #Bahçedüzenleme #ofismobilyası #ofismobilyasıizmir #ofismobilyasıçeşme #rattanbahçemobilyasıçeşme #rattanbahçemobilyasıalaçatı #Bahçemobilyasıçeşme #ahşapkompozitizmir #ahşapkompozitbodrum #ahşapkompozitmuğla #ahşapkompozitaydın #ahşapkompozitayvalık #ahşapkompozitmarmaris #ahşapkompozitfethiye #ahşapkompozitegebölgesi

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
bottom of page